Spośród 201 zgłoszeń konkursowych, laureatami zostały 24 firmy i samorządy. Nagroda Gospodarcza Dolnośląski Gryf to wyróżnienie dla dolnośląskich przedsiębiorców i samorządów, przyznawane w ośmiu kategoriach: innowacyjny pomysł na rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw, innowacyjny pomysł na biznes dla średnich i dużych przedsiębiorstw, szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju Dolnego Śląska, szczególny sukces w procesie internacjonalizacji, społeczną odpowiedzialność firmy, innowacyjny projekt i współpracę biznesu z nauką, dolnośląski produkt roku oraz JST – nagrodzie dla samorządów za szczególne sukcesy we współpracy z biznesem.
- Dolny Śląsk, ze swoim ogromnym potencjałem turystycznym, również jeśli chodzi o potencjał leczniczy, zmienia się i rozwija. Uzdrowisko Cieplice także przeszło ogromną metamorfozę na przestrzeni lat, a jego rozwój wiąże się z rozwojem całego regionu. Turystyka w naszym regionie rozwinie się tylko przy harmonijnej współpracy prywatnych firm z instytucjami publicznymi, ponieważ mamy wspólne cele. Goście Uzdrowiska Cieplice mogą w pełni cieszyć się z pobytu dzięki infrastrukturze sportowej, świetnie utrzymanym szlakom czy wydarzeniom kulturalnym w okolicy, dlatego bezpośrednio w naszym interesie leży zgodna współpraca na rzecz całego Dolnego Śląska. Robimy to nie od dziś, dlatego cieszymy się, że nasza praca została wyróżniona poprzez nominację do tej prestiżowej nagrody – mówi Maciej Markowski, I Wiceprezes Zarządu Uzdrowisk Kłodzkich-Grupa PGU.
Organizatorami konkursu są Zachodnia Izba Gospodarcza, Związek Pracodawców Polska Miedź, województwo Dolny Śląsk oraz Pracodawcy RP. Jak podkreślają przedstawiciele kapituły, Dolnośląski Gryf powstał z myślą o promocji najważniejszych osiągnięć gospodarczych regionu i jest formą podziękowania dla tych, którzy w sposób szczególny tworzą gospodarczą i społeczną przyszłość Dolnego Śląska.