O inicjatywie Klaster Polski Radon podczas konferencji naukowej „Uzdrowiska dziś, uzdrowiska jutro”
W dniach 13-15 maja br. w Lądku-Zdroju odbędzie się konferencja naukowa „Uzdrowiska dziś, uzdrowiska jutro. Polskie lecznictwo uzdrowiskowe w systemie świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych”, podczas której jednym z poruszonych tematów będzie inicjatywa – Klaster Polski Radon – Radonoterapia a przemiany ogólnoustrojowe, którego współinicjatorami są zarówno Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa – Grupa PGU, jak i Uzdrowisko Lądek-Długopole.
2015-05-12, 14:53

Inicjatywa – Klaster Polski Radon została zawiązana 15 listopada 2014 r. i do dzisiaj zrzesza jedyne uzdrowiska radonowe w Polsce, które oferują zabiegi lecznicze na bazie radonu na tak dużą skalę i które jednocześnie są jednymi z dwudziestu uzdrowisk radonowych w Europie. Celem tej inicjatywy jest stworzenie na Dolnym Śląsku nowoczesnego, krajowego centrum lecznictwa radonowego w oparciu o wyniki badań i know-how członków Klastra Polski Radon, a przez to m.in.: wzmocnienie konkurencyjności dolnośląskich uzdrowisk radonowych na globalnym rynku, stworzenie korzystnych warunków dla nowych inwestycji w uzdrowiskach Dolnego Śląska, zapewnienie absolwentom wyższych uczelni atrakcyjnych miejsc pracy na Dolnym Śląsku, zwiększenie zakresu badań nad właściwościami radonu i jego wykorzystaniu w lecznictwie uzdrowiskowym oraz promocja i ochrona zdrowia poprzez świadczenie edukacji zdrowotnej, promowanie zdrowego stylu życia i wdrażanie profilaktyki zdrowotnej.

 W ramach inicjatywy klastrowej, organizatorzy zaplanowali badania, których I etap - Ocena skuteczności terapii uzdrowiskowej w Świeradowie-Zdroju ze szczególnym uwzględnieniem działania wód radonowych - został zrealizowany. Wyniki badań zostaną zaprezentowane podczas konferencji.

  - Otrzymane wyniki mogą stanowić dla nas podstawę do podjęcia skuteczniejszych działań w zakresie terapii i profilaktyki schorzeń metabolicznych, narządu ruchu czy terapii zespołu lękowo-depresyjnego wywołanego przewlekłym bólem. Pacjenci właściwie kierowani do uzdrowisk nie przedłużają leczenia w stanie niepełnosprawności, a więc szybciej wracają do zdrowia, jak również nie powiększają grupy osób niezdolnych do pracy. Można więc przyjąć, że właściwe ukierunkowana terapia będzie skracać okres leczenia, przyspieszać okres zdrowienia i powrót do pracymówi Wojciech Krasoń, p.o. Prezesa Zarządu Uzdrowisk Kłodzkich – Grupa PGU.

KONTAKT / AUTOR
Dominika Górska-Szymańska
Senior PR Manager
Martis CONSULTING
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.