Startuje Szpital Uzdrowiskowy „Jagusia” w Uzdrowiskach Kłodzkich
Już jutro, 17 marca br. nastąpi oficjalne, uroczyste otwarcie Szpitala Uzdrowiskowego „Jagusia” w Kudowie-Zdroju. Inwestycja rozpoczęła się w drugiej połowie 2013 r. i trwała aż do końca roku ubiegłego. Projekt, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013, polegał na modernizacji części hotelowej szpitala i miał na celu stworzenie jednego z najnowocześniejszych ośrodków w Polsce, dedykowanych lecznictwu dziecięcemu, zwłaszcza w zakresie walki z nadwagą i otyłością. Wartość całej inwestycji, to prawie 8 mln złotych.
2015-03-16, 16:01

Dziecięcy Szpital Uzdrowiskowy „Jagusia” jest prowadzony w Uzdrowiskach Kłodzkich od dekady, w którym realizowane jest leczenie dzieci, zarówno w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak i w formule pełnopłatnej. Jednak w trosce o standard świadczonych usług na rzecz małych pacjentów, zaplecze medyczne oraz szkolne obiektu wymagało stałego dostosowywana do zmieniających się potrzeb i wymagań cywilizacyjnych. Dlatego też, Zarząd Uzdrowisk Kłodzkich podjął decyzję inwestycyjną, w efekcie której Szpital Dziecięcy „Jagusia” został poddany głębokiej modernizacji, dzięki której stał się najnowocześniejszym ośrodkiem w regionie i jednym z najnowocześniejszych w kraju, dedykowany dzieciom borykającym się w szczególności z problemem nadwagi i otyłości, ale także ze schorzeniami narządu ruchu, układu trawienia, problemami reumatologicznymi i endokrynologicznymi.

- Jesteśmy dumni, że dzisiaj możemy oficjalnie ogłosić otwarcie obiektu. Projekt modernizacji „Jagusi” to jedna z największych inwestycji w historii Uzdrowisk Kłodzkich. Dzięki temu obecnie to nowoczesny obiekt z centrum rekreacyjnym i rehabilitacyjnym, specjalistycznym programem Profilaktyki, Leczenia oraz Nowoczesnej Edukacji prozdrowotnej dla dzieci i młodzieży, w którym możemy realizować profesjonalne pobyty dla dzieci, zagrożonych nadwagą i otyłością. Mali kuracjusze objęci są opieką psychologów, fizjoterapeutów i dietetyków, dzięki którym uczą się jak zmieniać styl życia, niwelować złe nawyki, radzić sobie z kompleksami. A co więcej, o bezpieczeństwo i jak najlepszą rehabilitację najmłodszych dba tu wykwalifikowana i doświadczona kadra medycznamówi Wojciech Krasoń, Wiceprezes Zarządu Uzdrowisk Kłodzkich – Grupa PGU.

Dzięki projektowi powstał wysokiej klasy obiekt, posiadający 120 miejsc noclegowych, a także 13 pracowni multimedialnych o różnych funkcjach: sala do warsztatów kulinarnych, 4 nowe sale lekcyjne, sala nagrań i obróbki materiałów AV oraz sale terapeutyczne. Program leczenia został wzbogacony o pięć nowych warsztatów dla dzieci i rodziców, tj. warsztaty psychologiczne, dotyczące zagadnień związanych z zaburzeniami odżywiania, roli jedzenia w życiu człowieka, warsztaty psychoedukacyjne z elementami promocji zdrowia, mające na celu poszerzanie wiedzy na temat zdrowego stylu życia, warsztaty kulinarno – dietetyczne omawiające zasady prawidłowego odżywiania, warsztaty relaksacyjne, prowadzone przez psychoterapeutę oraz warsztaty terapii zajęciowej.

- Warto również podkreślić, że dzięki inwestycji program szpitalnego lecznictwa uzdrowiskowego dla dzieci i młodzieży został wzbogacony o nowe rozwiązania, gdzie w domowej atmosferze, mali kuracjusze będą systematycznie zmieniać nawyki, a w konsekwencji będą przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu, jakim jest otyłość uznana za cywilizacyjną chorobę dzisiejszych czasówdodaje Wojciech Krasoń.  

Warto wspomnieć, że rozwojowi leczenia uzdrowiskowego w kierunku otyłość pomogła decyzja Ministra Zdrowia z marca 2014 roku, potwierdzająca możliwość prowadzenia rehabilitacji w tym profilu w Kudowie-Zdroju. Decyzja ta oparta była o potwierdzone wyniki terapeutyczne, realizowanego dotychczas programu leczenia, pozytywne opinie konsultantów krajowych w dziedzinie endokrynologii, balneologii i medycyny fizykalnej, ale przede wszystkim poparta spełnieniem przez Uzdrowiska Kłodzkie wymagań dotyczących posiadanej kadry medycznej i wyposażenia bazy zabiegowej.  

Bo, jak pokazują badania, otyłość dzieci jest coraz większym problemem zagrażającym zdrowiu społeczeństwa. Już w 1997 r. Światowa Organizacja Zdrowia oficjalnie ogłosiła otyłość ogólnoświatową epidemią obejmującą dzieci i dorosłych, uznając ją za jedno z największych zagrożeń dla zdrowia ludzkości. Polska mieści się w przedziale 10 - 20% występowania nadwagi i otyłości wśród dzieci i młodzieży.

KONTAKT / AUTOR
Dominika Górska-Szymańska
Senior PR Manager
Martis CONSULTING
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.